×

EMİNE SABANCI KAMIŞLI’YA ÜSTÜN BAŞARI ÖDÜL

EMİNE SABANCI KAMIŞLI’YA ÜSTÜN BAŞARI ÖDÜL

EMİNE SABANCI KAMIŞLI’YA ÜSTÜN BAŞARI ÖDÜLÜ

İnsan Kaynakları profesyonellerini ve iş insanlarını bir araya getiren Global HR Summit’te, Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emine Sabancı Kamışlı’ya Üstün Başarı Ödülü takdim edildi.

2021 yılından bu yana düzenlenen Global HR Summit, dünyanın pek çok farklı ülkesinden, çeşitli kültürdeki iş insanlarını ve insan kaynakları profesyonellerini bir araya getiriyor. Geçtiğimiz günlerde 4’üncüsü düzenlenen zirve bu yıl, “Değişimde Öncü Olmak” temasıyla gerçekleşti. 2 gün süren zirveye farklı ülkelerden direktör ve C-level düzeyinde 1000’den fazla iş insanı katılım sağladı.

Zirvenin ilk gün akşamında uluslararası İnsan Kaynakları profesyonellerine özel bir davet veren Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emine Sabancı Kamışlı; hayata geçirdiği çözüm modellerini uluslararası platformlara taşıyarak gençlere daha fazla fırsat eşitliği sunmayı amaçlayan Esas Sosyal’in programlarına dair detayları paylaştı. Genç istihdamında insan kaynakları profesyonellerinin önemli bir rolü olduğunu, problemin ancak kurumlarla ve profesyonellerle el ele vererek çözülebileceğini ifade etti. Davete ayrıca, Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat ve Hayırlı Sabancı Desteğiyle İngilizce Fırsatım Programlarından mezun olan gençler de katılarak insan kaynakları profesyonellerine programların etkisinden bahsettiler. 

Emine Sabancı Kamışlı, zirvenin ikinci gününde ise, “Duayenden Dinle” panelinde katılımcılarla deneyimlerini ve görüşlerini paylaştı.

İnsan Kaynakları profesyonellerinin ve kurumların fikir paylaşımında bulunmasının çok kıymetli olduğunu belirten Emine Sabancı Kamışlı; “Bir sosyal yatırımın sürdürülebilir olması için kapsayıcılık ve çeşitlilik anlayışıyla el ele vermek gerekiyor. Kurumlar el ele verirse çözüm geliştirir, sürdürülebilir fayda yaratır. Biz de Esas Sosyal olarak eğitimli gençlere fırsat eşitliği sunmak adına birbirinden beslenen, Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat, Hayırlı Sabancı Desteğiyle İngilizce Fırsatım ve Mezun Programları etrafında genişleyen bir ekosistem yarattık. Ekosistemimiz bizim en güçlü kasımız… Her bir katkı, her bir fikir ve her bir çaba, büyük resmin önemli bir parçası. Yarattığımız faydayı üst üste koyarak gençlerin gelişimlerini destekliyoruz. Kurumsal destekçilerimizin araştırdığı, değerlendirdiği ve yatırım yaptığı bursiyerlerini biz de programlarımıza dahil ediyoruz. Sosyal fayda egoyu değil birlikteliği sever. Biz sosyal faydayı derinleştirerek yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Gençler özellikle okuldan işe geçiş dönemlerinde fırsat eşitliği ile buluşmak için ihtiyaç duydukları desteği insan kaynakları profesyonellerinden bekliyorlar. CV’lerinin değerlendirilmesi ve sonucu olumsuz olsa bile mülakata çağırılmak onlar için çok kıymetli. Gençlere fırsat verin, onların umutlarını yeşertin” dedi.

Global HR Zirvesi’nde sosyal fayda odaklı öncü ve örnek çalışmalarından ötürü Zirve Başkanı Seda Mızraklı Ferik tarafından Emine Sabancı Kamışlı’ya Üstün Başarı Ödülü takdim edildi. 

Yorum gönder