×

Geleceğin Kadın Liderleri Programı’nın Yeni Dönem Başvuruları Başladı

Geleceğin Kadın Liderleri Programı’nın Yeni Dönem Başvuruları Başladı

Geleceğin Kadın Liderleri Programı’nın Yeni Dönem Başvuruları Başladı

İstanbul, 12 Haziran 2024 – Sanofi ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) iş birliğiyle hayata geçirilen Geleceğin Kadın Liderleri Programı’nın 14. dönem başvuruları başladı.

2010 yılında başlatılan Geleceğin Kadın Liderleri Programı, genç kadınların toplum ve iş hayatındaki yerlerini güçlendirmek, profesyonel iletişim ağlarını genişletmek, iş arama süreçlerini kolaylaştırmak ve kadın istihdamına katkı sağlamak amacıyla yürütülmektedir. 14. yılında da aynı hedefler doğrultusunda ve daha da güçlenerek devam eden program, üniversitelerin lisans bölümlerinden 2024 yılında mezun olan veya 2025 yılında mezun olacak olan, tercihen burslu okumuş, staj veya yarı zamanlı iş tecrübesine sahip, sivil toplum kuruluşlarında sosyal gönüllülük projelerinde yer almış, yeniliklere ve kişisel gelişime açık, yüksek kariyer hedefi olan tüm genç kadınların başvurusuna açıktır. Başvurular, 2 Temmuz 2024 tarihine kadar devam edecektir.

Yeni dönem programında, 100 genç kadın 2 gün süren eğitim programına katılarak Geleceğin Kadın Liderleri (GKL) mezun ağına dahil olma fırsatına sahip olacak. Katılımcılar, işe girişlerinde faydalı olacak detaylı bir eğitim sürecinden geçecekler. Teknoloji, Proje Yönetimi, Girişimcilik ve Sürdürülebilirlik gibi konularda eğitimler alacaklar. Ayrıca Hikâye Anlatıcılığı, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve İlişki Tasarımı eğitimleri ile iş hayatlarına yön verecek bilgi ve beceriler edinecekler. Program kapsamında, katılımcılar Türkiye’nin önde gelen firmalarının insan kaynakları ekipleriyle mülakat simülasyonu oturumlarına katılarak gerçek mülakat deneyimi yaşayacaklardır.

Sanofi Hakkında  

Yenilikçi bir küresel sağlık şirketi olarak, amacımız doğrultusunda hareket ediyoruz: İnsan hayatını iyileştirmek için bilimin mucizelerinin peşindeyiz. Dünya genelinde yaklaşık 90 ülkedeki çalışanlarımız ile her zaman daha iyi tedavilerin keşfedilebileceği inancıyla, var olan çözümlerle yetinmeden, bilimin mümkün kıldığı olanakların peşinde hiç azalmayan bir merak duygusu ve azimle tıp pratiğini daha ileriye taşımak için çalışıyoruz. Sürdürülebilirliği ve sosyal sorumluluğu stratejimizin merkezine koyarken, dünya çapında milyonlarca hastanın adeta kaderini değiştiren sağlık çözümlerini ve hayat kurtaran aşıları sağlıyoruz.    Sanofi, EURONEXT: SAN ve NASDAQ: SNY borsalarında işlem görmektedir.   

KAGİDER Hakkında

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER), girişimcilik yoluyla kadının güçlenmesini hedefleyen bir sivil toplum kuruluşudur. Kadının sadece ekonomik olarak değil politik ve sosyal olarak da güçlenmesini hedefler. KAGİDER; kadın girişimciliğini, kadınların ekonomik ve toplumsal rolünün güçlenmesini sağlayacağı için destekler. Kuruluşundan bu yana yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde kamu, özel sektör ve sivil topluma mensup pek çok paydaşla, bu hedefe yönelik proje ve çalışmalar geliştirmekte ve yürütmektedir. 500’e yakın üyesi bulunan KAGİDER, vizyonu ve misyonu doğrultusunda, kadın girişimcilerin güçlenmesi için eğitim, rehberlik ve mentorluk desteği vermekte, kadının ekonomik konumunun güçlenmesi ve fırsat eşitliği konusunda çalışmalar yapmaktadır.

Yorum gönder