×

KADINLAR REGL DÖNEMİNDE ÇİKOLATA DEĞİL TAVUKLU PİLAV TERCİH EDİYOR

KADINLAR REGL DÖNEMİNDE ÇİKOLATA DEĞİL TAVUKLU PİLAV TERCİH EDİYOR

MOLPED REGL DÖNEMİ ANALİZİNİ PAYLAŞTI

KADINLAR REGL DÖNEMİNDE ÇİKOLATA DEĞİL TAVUKLU PİLAV TERCİH EDİYOR 

Molped, tüm kadınların biricik ve her regl deneyiminin farklı olduğuna dikkat çektiği “Bu Kız” kampanyası kapsamında yapay zeka destekli bir analiz gerçekleştirdi. Molped, bu analizle kadınların regl dönemindeki isteklerini çıkardı. Sonuçlara göre; regl döneminde kadınların yüzde 45’inin çikolata gibi tatlı yiyeceklerin yerine tavuklu pilav tercih ettiği belirlendi. Ayrıca kadınların şefkat ve ilgi görmek, sevilmek gibi duygusal ihtiyaçlarının fiziksel ihtiyaçlarından daha fazla ön planda olduğu ortaya çıktı.

Genç kızlara 25 yıldır yol arkadaşlığı yapan Molped,  tüm kadınların ihtiyaçlarının bambaşka olduğu anlayışıyla hayata geçirdiği “Bu Kız” kampanyası kapsamında yapay zeka destekli bir analiz gerçekleştirdi. Kadınların regl dönemi isteklerini ortaya koyan analiz, klişeleri yıkarken her kadının birbirinden farklı istekleri olduğunu ortaya koydu. 

Çeşitli sosyal paylaşım siteleri ve medya hesaplarında olmak üzere regl ile ilgili internet konuşmaları, yapay zeka aracılığıyla veriye dönüştürülerek Data Analysis platformu kullanarak incelendi. Analitik psikoloji kuramları çerçevesinde duygu analizi yapılarak incelenen ve buna göre kategorize edilen, duygu durumları, istekler, tepkiler ve beğenilerin de dahil edildiği çalışmada, Türkiye’de kadınların regl dönemi beklentileri ortaya çıktı. Sosyal medya paylaşım sitelerinin kaynak alındığı analiz, aynı zamanda sosyal medya platformlarında “Kızlar Regl Olunca Ne İster?” sorusu sorularak verilen yanıtları da kapsadı. 5 binden fazla kadının verdiği cevaplarla birlikte 65 bini aşkın sonuç  elde edildi ve sonuçlar incelenerek, en popüler cevaplar Molped’in “Bu Kız” kampanyasının kreatiflerine ilham oldu.

Sonuçlara göre; sanılanın aksine regl döneminde kadınların sadece % 4’ü tatlı yemek isterken %96’sı tuzlu yiyecekler yemek istiyor. Tüm internet konuşulmaları ele alındığında, kadınlar, ayrıca regl olunca 65 seçenek arasından en çok tavuk pilav yemek istiyor. 

Kadınların duygusal ihtiyaçları fiziksel ihtiyaçlarından daha fazla gündeme geliyor

Regl döneminde duygusal ihtiyaçlarının fiziksel ihtiyaçlardan daha fazla ön planda olduğunu ortaya koyan analiz; kadınların yüzde %71,60’ı sevgi, şefkat ve ilgi görmek, %10,72’i hiçbir şey yapmamak, %7,28’i ağlamak, ve kalan %10,4 kesimin ise birbirinden farklı istekleri bulunuyor.

Fiziksel ihtiyaçlar ele alındığında ise, kadınların regl döneminde en çok %57 oranla uyumayı tercih ediyor. İkinci sırada ağrı kesici almak %42,35 oranla öne çıkarken üçüncü sırada ise dinlenmek yer alıyor.

Yine sonuçlara göre kadınların regl dönemlerinde en sevdiği içecek %99,78 oranla su, en sevdiği meyve ise erik oluyor. 

Molped, “Bu Kız” kampanyasında olduğu gibi, gerçekleştirdiği analizde de regl ile ilgili klişeleri yıkarak her kadının regl döneminin biricik olduğunu vurguluyor ve kadınları regl dönemlerinde kendileri gibi yaşamaları için teşvik etmeye devam ediyor. 

Yorum gönder