×

Kolay kuruyan havlular ile yumuşacık bir yaz

Kolay kuruyan havlular ile yumuşacık bir yaz

Kolay kuruyan havlular ile yumuşacık bir yaz

  • Plajda çabucak kuruyan havlular, yaz günlerinin en çok aranan konfor standardını oluşturuyor. 
  • TENCEL™ Modal elyaflarının kullanıldığı havlular, benzersiz nem emme özelliğiyle hızlı kuruyor. 
  • Bu elyafların pürüzsüz yüzeyi ve hacimli yapısı ise havluların defalarca yıkama sonrasında bile yumuşaklığını korumasını sağlayarak kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye taşıyor.

Sıcak bir yaz günü denizden çıktınız ve yumuşacık havlunuza sarılarak kurulandınız. Bu aşamadan sonra aradığınız konfor standardı; havlunuzun çabucak kuruması. Selülozik kökenli tekstil elyaf markası TENCEL™’in ev tekstil ürünleri arasında yer alan havluları, yumuşak ve ipeksi dokularıyla evlerde olduğu gibi plajlarda da aranılan konforu sunuyor. Mükemmel nem emme özelliği havluların çabuk kurumasını sağlıyor. Bu elyafların kullanıldığı havlular, geleneksel pamuklu havlularla kıyaslandığında üstün bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Cilde yumuşak bir dokunuş

Selülozik kökenli TENCEL™ Modal elyaflar, cilde yumuşak  bir dokunuş sağlıyor. TENCEL™ Modal elyafların kullanıldığı havlular, pürüzsüz bir yüzey ve yüksek esneklik sergileyerek kumaşın doğal olarak yumuşak bir kaliteye sahip olmasına yardımcı oluyor. Pamukla kıyaslandığında yumuşaklığını daha uzun süre koruyan bu elyaflar, defalarca yıkamaya ve kurutmaya karşı dayanıklılığı nedeniyle de tercih ediliyor. 

Uzun süre canlı renkler 

Bükerek boyama (spin-dyeing) tekniği, TENCEL™ Modal Black ve Indıgo gibi renkli elyaflara gömülü renk pigmentlerinin, geleneksel olarak boyanmış elyaflara göre daha uzun süreli renk canlılığını korumasını sağlıyor. Bu teknoloji, defalarca yıkamadan sonra bile solmaya daha az eğilimli kumaşlar yaratıyor

Hacimli havlular ile yumuşaklık garanti 

Tüm bunlara ek olarak, pamuk karışımlı havlu kumaşlarda kullanılmak üzere özel olarak geliştirilen bir elyaf olan LENZING™ Modal Loft, havluların defalarca yıkama sonrasında bile hacimli yapısını korumasına yardımcı oluyor. %30 pamuk ve %50 LENZING™ Modal Loft içeren havluların, defalarca yıkamadan sonra bile hacimli hissini koruduğu görülüyor. Hacimliliğin sağladığı yumuşak dokunuş, bu havlulara lüks bir his veriyor.

Yorum gönder